Tuumarelva omava Põhja-Korea autoritaarne liider Kim Jong-un tõotas võimupartei suurkogul tugevdada riigi sõjalist võimekust, teatas neljapäeval riigimeedia.  

Oma tööülevaates Töölispartei kongressile lubas Kim tõsta riigi kaitsevõimekuse palju kõrgemale tasemele ja esitas selle elluviimise eesmärgid, kinnitas riiklik uudisteagentuur KCNA.

Pärast algset sõnasõda ja vastastikuseid süüdistusi oli USA lahkuval presidendil Donald Trumpil Kimiga erakordne diplomaatiline sõprussuhe, mida ilmestasid suured pealkirjad kohtumistest ja Trumpi sümpaatiaavaldused.

Kuid Washingtoni ja Pyongyangi kõnelused katkesid, kui nende teine tippkohtumine sanktsioonide leevendamiseks  2019. aasta veebruaris Hanois nurja läks, sest Pyongyang ei andnud milleski järele.  

Analüütikute meelest peaks iga viie aasta järel toimuv kongress saatma USA uuele administratsioonile sõnumi. Joe Biden nimetas presidendidebattide ajal Kimi “röövliks”, aga Pyongyang on nimetanud Bidenit “marutõbiseks koeraks”.

KCNA ei viidanud tuumarelvale ega esitanud Kimi eesmärkide kohta üksikasju. 

Põhja-Korea sõjaväeparaadil oktoobris esitleti aga uut raketti, milles nähti selgesti väljakutse esitamist USA-le.

Analüütikute sõnul on selle näol tegemist suurima mobiilse vedelkütusraketiga maailmas ja on tõenäoliselt ehitatud mitmete eraldisihitavate lõhkepeade (MIRV) kandmiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi