Peaminister Jüri Ratas märkis Washingtoni sündmuste kohta, et need on šokeerivad, kuid ta usub, et USA demokraatia on piisavalt tugev.

“Vägivaldsed pildid Kapitooliumi ründamisest on šokeerivad. Kuid ma olen kindel, et USA demokraatia ja õigusriik on piisavalt tugevad, et lüüa tagasi iga rünnak,” märkis Ratas oma Twitteri postituses.

Ratas kirjutas oma Facebooki postituses, et kolmapäevased sündmused Washingtonis olid väga murettekitavad. “Kapitooliumi ründamisega tehti otsene katse väärata demokraatlikke ja õigusriiklikke protsesse, kuid õnneks saame täna kindlalt öelda, et püüd vägivaldselt USA põhiseaduslikke ning demokraatlikke protsesse kõrvale kallutada ebaõnnestus,” ütles Ratas.

“Pole kahtlust, et USA demokraatia ja demokraatlikud institutsioonid on piisavalt tugevad, et sellised rünnakud üle elada. Ootame väga, et peagi saavad USA valimistulemused lõplikult kinnitatud ja valitud president Joe Biden astub 20. jaanuaril ametisse,” tõdes peaminister.

Kolmapäeva õhtul tungisid president Donald Trumpi toetajad Kapitooliumisse, et protestida demokraat Joe Bideni valimisvõidu kinnitamise vastu.

Uudisteagentuurid on teatanud märuli käigus nelja inimese hukkumisest, vähemalt üks neist suri kuulihaavade tõttu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi