Prantsuse pensionireformi vastane streik ületas neljapäeval märgilise verstaposti, olles nüüd kestnud kauem kui 1986-1987. aasta transpordistreik.

President Emmanuel Macroni pensionireformi vastane streik algas 5. detsembril. Neljapäeval ületas see pikkuse poolest 1986-1987. aastal toimunud 28-päevase streigi riigiraudtee ettevõttes SNCF.

Streik on halvanud rongi- ja metrooliikluse Pariisis ja mujal riigis. SNCF teatel sõitsid neljapäeval ainult pooled selle rongid. Pariisis töötas vaid kaks täielikult automatiseeritud metrooliini.

Ametiühingud plaanivad streiki jätkata ka järgmisel nädalal, mil lõppeb koolivaheaeg ja peaksid jätkuma läbirääkimised valitsusega.

President Emmanuel Macron ütles uusaastakõnes, et on oma reformikavale pühendunud, kuid tahab jõuda ametiühingutega kiire kompromissini.

Pensionireform näeb ette praeguse 42 pensionisüsteemi üheks koondamist ja punktisüsteemi. See ei ole meeltmööda paljudele avaliku sektori töötajatele, näiteks vedurijuhtidele, sadamatöölistele ja Pariisi ooperi töötajatele, kes saavad praeguse süsteemidega soodustusi ja varem pensionile.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi