Šveits ühines reedel Euroopa Liidu sanktsioonidega, mis keelavad Valgevene presidendil Aleksandr Lukašenkol ja teistel selle riigi kõrgetel ametiisikutel siseneda oma territooriumile ja külmutavad kõik nende varad. 

Lisaks presidendile kehtivad meetmed ka tema poja ja julgeolekunõuniku Viktor Lukašenko suhtes. 

“Rahalised sanktsioonid ja reisikeeld on kehtestatud 15 isikule, teiste seas Aleksandr Lukašenkole,” on öeldud Šveitsi valitsuse avalduses. 

Uued, viivitamatult jõustuvad meetmed on koosõlas EL-i 6. novembri otsustega, öeldakse avalduses.

Šveits on sügavalt mures jätkuvate pingete pärast ja ärgitab dialoogile valitsuse ja kodanikuühiskonna vahel,” märkis valitsus.

Valitsus kutsus Minskit üles järgima oma rahvusvahelise kohustusi inimõiguste valdkonnas. “Need hõlmavad väljendus-, kogunemis- ja ühinemisvabadust, meelevaldselt kinnipeetute vabastamist ning piinamis- ja väärkohtlemise süüdistuste uurimist.” 

EL kehtestas sanktsioonid Lukašenkole ja mõnele selle liitlasele opositsiooni meeleavalduste vägivaldse mahasurumise pärast augustikuiseid presidendivalimisi. 

Opositsioon ja lääneriigid ei ole Lukašenko väidetavat võitu tunnistanud ja peavad tegelikuks võitjaks opositsioonijuhti Svjatlana Tsihhanovskajat, kes otsustas kandideerida pärast oma abikaasa vahistamist. 

Lukašenko on tagasi astumast keeldunud. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi