Tallinna põhikooliõpilased on tuleval nädalal kodusel loovõppel, kuid lapsevanemate toetamiseks pakuvad koolid 1.-3. klassi lastele võimalust olla vajadusel hommikuses pikapäevarühmas koolipäeva algusest kuni kella 14-ni.

Linnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et mil paljudel algklassilaste vanematel ei pruugi olla võimalust töö kõrvalt koju jääda, pakuvad Tallinna munitsipaalkoolid vajadusel hommikuse pikapäevarühma võimalust.

“Sellise võimaluse loome eeskätt neile vanematele mõeldes, kellel ei ole võimalik kaugtööd teha ega ootamatult enne jõule nädalaks koju või puhkusele jääda. Nii sisustatakse nende õpilaste aeg loovülesannete ja teiste tegevustega koolipäeva algusest, sõltuvalt koolist, kas kella 8-st või 9-st kuni kella 14ni päeval,” selgitas Kõlvart.

Neljapäeval kohtusid linnapea ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev Tallinna munitsipaalkoolijuhtidega, et arutada eri võimalusi õppetöö korraldamiseks. Otsustati, et gümnaasiumiaste jätkab õppeveerandi lõpuni distantsõppel, nagu see on ka praegu, ning kogu põhikooliosa asub loovõppele kodustes tingimustes. Lapsed saavad kaasa ka ühe nädala koolilõuna toidupaki, selle kohta jagavad täiendavat infot koolid.

Põhikooliastme, sealhulgas algklasside loovõppe nädal algab 14. detsembril ning kestab vaheaja alguseni. Otsus ei puuduta erivajadustega laste koole, kus jätkub õppetöö tavapärasel viisil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi