ÜRO Julgeolekunõukogu otsustas neljapäeval jätkata rahuvalvemissiooni Sudaani kriisipiirkonnas Darfuris ja esialgu jääb samaks ka rahuvalvajate arv, teatasid diplomaadid.

ÜRO ja Aafrika Liidu rahuvalveoperatsioonis UNAMID osaleb 7800 sõjaväelast ja see arv jääb samaks vähemalt järgmise aasta märtsini lõpuni.

Julgeolekunõukogu otsustas eelmisel aastal, et missiooni hakatakse tasapisi koomale tõmbama ja see lõpetatakse täielikult 2020. aastal, kuid viimasel ajal on julgeolekuolukord taas halvenenud.

Sudaan sulges septembris julgeolekukaalutlustel piiri Liibüa ja Kesk-Aafrika Vabariigiga.

Viimastel aastatel on meedias kirjutatud, et sõjast räsitud Darfuri regiooni mässulised käivad Liibüas oma sõjalist võimekust täiustamas, seejuures liitub osa neist Liibüa sõjapealiku Khalifa Haftari vägedega.

Darfuri konflikt sai alguse 2003. aastal, kui kohalikud mässulised hakkasid vastu tänavu aprillis kukutatud Omar al-Bashiri valitsusele.

Konfliktis on hukkunud mitukümmend tuhat inimest ja pagenud on üle kahe miljoni inimese.

Viimastel aastatel on vägivald vaibunud, kuid piirkonda läbivad igal aastal tuhanded migrandid, kes üritavad jõuda läbi Liibüa Vahemereni ja lõpuks Euroopasse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi