USA-s Philadelphias avaldati teisipäeva õhtul teist päeva järjest meelt politseivägivalla vastu, hooti puhkes vägivald ja rüüstamine.

Rahutused on reaktsioon 27-aastase mustanahalise Walter Wallace’i hukkumisele politsei käe läbi. Lähedaste sõnul oli Wallace’il probleeme vaimse tervisega ja pole selge, miks politsei noormehe maha pidi laskma.

Philadelphia politsei hoiatas Twitteris, et umbes tuhandepealine “suur mass” rüüstab ärisid Castori ja Aramingo piirkonnas. Rahval soovitati piirkonda vältida.

Lääne-Philadelphias puhkesid rüselused politsei ja mitmekümne meeleavaldaja vahel.

Pennsylvania osariigi kuberneri Tom Wolfi kantselei teatas, et linna saadetakse rahvuskaart, “et kaitsta õigust rahumeelsele kogunemisele ja meeleavaldusele”.

Valge Maja teatel ollakse valmis rahutuste lõpetamiseks kasutama “kõiki föderaalressursse”.

Meeleavalduste esimesel õhtul vahistati üle 90 inimese, vigastada sai 30 politseinikku.

USA-s algas protestilaine pärast George Floydi hukkumist politsei käe läbi mais. Meeleavaldajad süüdistavad politseid rassismis ja vägivallas, kuid president Donald Trump on kasutanud neid esitlemaks end “seadust ja korda” pooldava kandidaadina.

Valge Maja väitel on rahutused “liberaaldemokraatide politseivastase sõja kõige hiljutisem tagajärg”.

Joe Bideni asepresidendi kandidaat Kamala Harris väljendas Wallace’i perekonnale kaastunnet, kuid manitses meeleavaldajaid rahumeelsusele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi