Nõmme linnaosa spetsialistid koostöös jäägritega on sel aastal pidanud korduvalt lammutama kopratamme, et matkarajad oleksid läbitavad.

Pääsküla jões elavad koprad on ka raba territooriumil aktiivselt tegutsemas. Kobraste rajatud tammid on üleujutanud osad matkateed ja kraavide ületamiseks ehitatud sillad, rääkimata metsaalusest.

„Kopra tammid ja loomad ise on suursugused ja annavad Pääsküla raba ilmele palju juurde. Samas segab nende tegevuse tõttu teedele paisutatud vesi inimeste liikumist ja toimetamist ning ujutab metsaaluseid üle,“ rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis. „Septembri lõpus korrastasime Metsanurga ja Helbe tn ristmiku lähedal asuv rabatee kurvi, mis nüüd on matkajatele kuiva jalaga läbitav. Nüüd selgus, et laupäeval oli üle ujutatud Kraavi tänava poolne kruusatee lõik. Põhjuseks ikka kobraste tegevus,“ rääkis Šillis.  

Pääsküla jões on kopra populatsioon tublisti kasvanud ning tammide asupaigad jäävad Nõmme linnaossa ning Saku ja Saue valdade territooriumile. „Teeme jäägritega koostööd, et jões kopratamme vajadusel likvideerida, siis saab vesi üleujutatud aladelt ära voolata,“ sõnas Šillis.

Viimati lõhuti kopratamm esmaspäeval ja nüüd on rabateed jälle läbitavad.

Septembris taastatud tee oli viimastel aastatel pidevalt üleujutatud ning vajas tõsisemat taastamist. Toona läksid tööd maksma ligikaudu 4400 eurot: 100 meetri pikkusel lõigul tõsteti uputuse all olevat teed kolme erineva killustiku fraktsiooniga, mis aeti laiali kopp-laaduriga ja tihendati teerulliga. Enne tööde algust pumbati tee peal olev vesi kaugemale rabasse. Lisaks tõsteti olemasolevat laudteed ligi 20 meetri ulatuses, et kuiva jalaga oleks võimalik edasi rabaringile suunduda. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi