Soome automüüja Veho ostab Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus, tehingu tulemusel kasvab Veho aastakäive 1,5 miljardi euroni.

“Silberauto on Balti suurim automüüja, kuid turu muutustega kohanemiseks ja arenemiseks tuleb olla suurim senisest veel laiemas piirkonnas. Autoturgu ootab ees konsolideerumine ning meist kolm korda suurem Veho oma kompetentsi ja mastaabiga loob ettevõtte arenguks ja laienemiseks täiendavad võimalused,” märkis Silberauto asutaja ja omanik Väino Kaldoja pressiteates.

Veho ja Silberauto leping hõlmab nelja ettevõtte – Silberauto AS, Silberauto Eesti AS, Silberauto UAB, AS Silwi Autoehitus – tegevust, nende müügiesindusi ja edasimüügiõigusi. Ettevõtete müügi– ja teeninduskeskused Eestis ja Leedus jäävad Silberauto senisele omanikule.

Tehing eeldab konkurentsiameti ja Daimler AG nõusolekut. Pärast müüki jätkab Silberauto eraldiseisva ettevõttena. Ettevõtte kaubamärk, kontorid, esindused ja teeninduskeskused jäävad samaks.

Silberauto finantsnõustaja oli Swedbank ning juriidiline nõustaja advokaadibüroo Cobalt. Vehot nõustasid antud tehingus vastavalt PwC ja Ellex Raidla.

Silberauto alustas tegevust 1990. aasta juunis, lisaks Eestile tegutseb alates 2002. aastast ka Leedus. Kontserni käive ulatus möödunud aastal 387 miljoni euroni ja kasum 6,2 miljoni euroni.

Lisaks Daimler gruppi kuuluvate kaubamärkide esindamisega tegeleb Silberauto alates 2000. aastast Jeepi sõiduautode, 2004. aastast Mitsubishi ja 2015. aastast Maserati edasimüügi ja teenindusega.

Ettevõttele kuuluvad Eestis müügi- ja teeninduskeskused Tallinnas Järvel ja Ülemistel, Tänassilmas ja Maardus ning Tartus, Viljandis, Pärnus, Kuressaares, Rakveres ja Jõhvis. Silberauto UAB esindused Leedus paiknevad Vilniuses, Kaunases ja Klaipedas.

Soome Veho on 1939. aastal rajatud automüügi ettevõte, mis tegutseb lisaks Soomele ka Rootsis ja Baltimaades. Ettevõte rajati Mercedes-Benzi partnerina. Ettevõtte äritegevus hõlmab laia valiku erinevaid transpordiga seotud teenuseid ja lahendusi alates sõiduautodest kuni raskeveokiteni. 2018. aastal ulatus ettevõtte käive 1,2 miljardi euroni, sellest viiendik tuli Rootsist ja Baltimaadest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi