Kultuuriministeerium ootab veel nädala jooksul, 15. aprillini ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. 

Stipendium on mõeldud toetamaks peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Sel aastal antakse välja 20 stipendiumit suurusega 2300 eurot.

„Eesti kultuuriruum muutub maailmas suuremaks, kui saame enda eripära siduda rahvusvahelise kogemusega. Seda kultuuridevahelist dialoogi toetavat stipendiumit on meie tudengid alati aktiivselt kasutanud ning loodan, et see seadusest tulenev võimalus aitab taastada seda tihedat rahvusvahelist kultuurikoostööd, mis on viimasel ajal olnud pärsitud,“ ütles kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp.

Stipendiumide määramisel peetakse peamiselt silmas terve õppeaasta jooksul toimuvat magistri- või doktoritaseme õpet välismaa kõrgkoolis või teadusasutuses. Taotluses toodud tegevuse puhul hinnatakse valdkondliku mõju olulisust. Ettepanekuid stipendiumile võivad teha loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle tegevus on seotud kultuuri või haridusvaldkonnaga. Soovitatav on lisada ka kooli kinnituskiri, mis tõestab käimasolevaid või algavaid õpinguid.

Stipendiumi võib saada nii füüsiline kui ka juriidiline isik või asutus, kuid füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa. Ettepaneku kultuuristipendiumide määramiseks teeb kultuuristipendiumide komisjon ning käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister.

Ettepanekud tuleb esitada kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemis. Avaldused peavad olema laekunud 15. aprilliks.

Stipendiumide määramine tuleneb riigi kultuuripreemiate ja kultuuristipendiumide seadusest ning lähemalt saab stipendiumide kohta lugeda kultuuriministeeriumi kodulehel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi