Capital Mill teatas täna, et Maakri tänaval asuv Skyoni büroohoone pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud LEED Platinum sertifikaadi. Skyon on ettevõtte tegevjuhi Kaarel Loigu sõnul ehituskultuuri ja – kvaliteedi suunanäitaja.

LEED-sertifikaat on rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimissüsteem, mille töötas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu. Sertifikaadi saamiseks saab hoone koguda punkte viies erinevas valdkonnas: jätkusuutlik ehituspaik, vee kasutamise tõhusus, energiasäästlikkus, materjalid ja ressursid ning sisekeskkonna kvaliteet, lisapunkte võib saada ka disaini eest. Skyoni saavutatud Platinum sertifikaat on ühtlasi kõige kõrgem näitaja kulla, hõbeda ja klassikalise sertifikaadi kõrval. 

Lisaks Skyonile on Platinumi sertifikaadi pälvinud Eestis veel viis hoonet, kuid 95-meetrine Skyon eristub teistest just oma kõrguse poolest. Sertifikaat anti välja rahvusvahelisel hindamisel ja hoone pälvis märkimisväärsed 84 punkti 110-st. Skyon on esimene ärihoone Eestis, millele on väljastatud sertifikaat uuenenud tingimuste alusel, mis on võrreldes varasematega oluliselt rangemad.

Capital Milli tegevjuhi Kaarel Loigu sõnul tõstavad taolised saavutused kinnisvara väärtust ning annavad kliendile ja avalikkusele kinnituse, et hoonele seatud kõrged nõuded on täidetud. Loigu sõnul on sertifikaadid üha olulisemad ka pankade jaoks, sest aina rohkem pööratakse rahastamisel tähelepanu rohepöördele ning keskkonna väärtustamisele. “Kuna hoone projekteerimise ja ehituse faasis järgitakse parimad võimalikke lahendusi, saame olla veendunud, et hoone elukaar saab olema maksimaalselt pikk,” kommenteeris Loigu.

Pälvitud sertifikaat tõotab tõsta hoone väärtust ka rahvusvaheliste investorite silmis. “Suur eeltöö on investori jaoks selle sertifikaadi näol tehtud, kuna ta saab selge arusaama ja kindluse, et tegu on rahvusvaheliselt tunnustatud ja hinnatud märgisega ning nii-öelda kolmas osapool kinnitab omalt poolt hoone vastavust kõrgetele nõuetele,” sõnas Loigu.

LEED-sertifikaadi taotlemise protsessis oli Capital Milli partneriks Eesti üks suurimaid kinnisvara halduse, hoolduse ja energiatõhususega tegelevaid ettevõtteid Forus Haldus. Forus Halduse juhatuse esimehe Teet Raudsepa sõnul on LEED-sertifitseeritud hooned märgatavalt väiksemate ülalpidamiskulude ja keskkonnajalajäljega, tõstes hoone kasutajate heaolu. “Vähemoluline pole ka asjaolu, et hoone dokumentatsioon on korras ning ehitusprotsess läbipaistev. Nii on hoonet märkimisväärselt lihtsam hallata ja soovi korral ka müüa,” lisas Raudsep.

Büroohoones tegutsevad mitmete teiste seas ettevõtted nagu Coop Pank, BaltCap, Vaimo, Tuum ja Eesti Pangaliit. Viimasel korrusel on end sisse seadnud ka Capital Mill ise. Kõrghoone olulisim erinevus linnapildis on Baltimaades ainulaadne värviline klaasfassaad, mis koosneb 898 värvilisest elemendist. Skyoni arhitektuurse lahenduse lõid rahvusvaheliselt tunnustatud KOKO arhitektid.

Varasemalt Capital Milli juhtimise all olnud Navigatori büroohoone sai 2014. aastal Gold sertifikaadi ja 2016. aastal õnnestus saada Platinum märgis ka Exploreri ärihoonele.

Capital Mill on 2008. aastal rajatud ettevõte, mis on keskendunud investeeringule Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse. Ettevõtte tegutsemisaastate jooksul on tehtud kokku investeeringuid koguväärtuses ligi 400 miljonit eurot. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus. 


POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi