Kolm kuud on kestnud võimusaaga Tartu abilinnapea Monica Ranna üle, kelle Keskerakonna juhatus suure tõenäosusega kolmapäeval erakonnast välja viskab,  vahendas BNS.

Vaatamata hapule olukorrale püsib Tartu linna koalitsioon kindlalt ning Reformierakonnal sotsiaaldemokraate plaanis kaasata ei ole.

“Kuivõrd meie koostöö Keskerakonnaga on toiminud, siis ma ei näe põhjust, et me peaksime siin pea õieli otsas jooksma ja muudatusi tegema. Keskerakond peab praegu kujundama /…/ seisukoha. 23. jaanuariks peab olema see asi meil ühel pool,” rääkis reformierakondlane Urmas Klaas.

“Praegu on selle koalitsiooni juhtpartneri otsus olnud jätkata seni Keskerakonnaga, kuni vähegi võimalik. Ma saan aru miks. Nagu ma ütlesin, seal taustal ilmselt on see, et mugavam partner on Toompea valitsuskoalitsiooni partner, sellepärast, et Tartu on nii suur linn ja päris palju riigi rahastust sõltub tegelikult ka valitsuse otsustest,” arutles Tartu linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Gea Kangilaski.

Kui Monica Rand visatakse erakonnast välja, saab Keskerakond tema vastu volikogus umbusaldamise algatada, millega tõenäoliselt läheb kaasa ka Reformierakond. Monica Rand vabatahtlikult tagasi ei astu ning kavatseb lõpuni võidelda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi