Balti riikide parlamentide esimehed kohtusid neljapäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga ja Ukraina peaministri Denõs Šmõhaliga, kellega räägiti Ukraina rahva vankumatust tahtest oma riiki kaitsta.

Ukraina presidendi pressiteenistuse teatel tõi Zelenskõi välja visiidi olulisuse hoolimata Venemaa sissetungi tõttu tekkinud keerulisest olukorrast.

“Esimestest tundidest peale olete meiega – juhtide ja rahvuste tasandil. Seetõttu oleme teile tänulikud. Kõik Ukrainas saavad sellest aru, kõik hindavad seda,” ütles Zelenskõi.

“Ukraina rahva kõrgeim usaldus on teie riikide ja Poola vastu, see on tõsi. See on kooskõlas sammudega, mida olete Ukraina suunas astunud,” lisas president.

Zelenskõi avaldas tänu ka ühisavalduse “Ukraina õhutõrje kiireloomulisest moderniseerimise vajadusest” allakirjutamise eest, millega ühinesid Leedu, Läti ja Eesti parlamentide esindajad.

Kuu aega pärast sõja puhkemist Kiievit külastanud Balti riikide parlamentide esimehed võtsid koos Ukraina kolleegiga ühtlasi vastu ühise pöördumise Euroopa julgeoleku taastamiseks. Pöördumisele on alla kirjutanud Riigikogu esimees Jüri Ratas, Läti parlamendi esimees Ināra Mūrniece, Leedu parlamendi esimees Viktorija Čmilytė-Nielsen ja Ukraina parlamendi esimees Ruslan Stefantšuk.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi