TALLINN, 21. veebruar, BNS – Eelmise aasta suvel veebiavarustes alaealisele neiule lähenemiskatse teinud Järvamaa mees sattus seejärel väljapressimise ohvriks ning loovutas nõudjale üle 15 000 euro, kirjutab Järva Teataja. 

​„Tere, kaunitar! Kuidas oleks uute tutvustega. Olen aus ja hooliv mees,” nõnda kirjutas eelmise aasta suve lõpus üks Järvamaa mees talle sotsiaalmeedias silma jäänud neiule. Neiu oli alaealine, kuid kirjutaja seda ei teadnud.

Sõnum saadetud, ei järgnenud meeldivalt neiult oodatud vastust. Küll võttis mehega ühendust neiu ema, kes andis teada, et viimane on tema tütart ahistanud ja see on juba tõsine kuritegu.
Ema soov oli lihtne- kandku mees tema arvele raha ja ostku kaks telefoni ning siis on kogu asi unustatud.

Raha ja telefonide mittesaamise korral lubas naine pöörduda politsei poole ja ähvardas, et meest ootab vangla. Samuti lubas ta ahistamisest rääkida mehe sugulastele ja selle ka internetis avaldada. Seepeale hakkaski mees raha naise arvele kandma. Kokku pressis naine mehelt veidi enam kui kuu ajaga välja 15 338,38 eurot.

Ringkonnaprokurör Merike Lugna selgitas, et kogu juhtum sai tõesti alguse ühest sotsiaalmeedias saadetud sõnumist. Naine tekitas mehele tunde, et kui ta alaealisele kirjutab, siis on see lubamatu tegu. „Inimene uskuski,” nentis Lugna. „Uskus selliselt, et kandis naisele suure summa raha ja ostis ka kaks telefoni. Selle kõige tegemiseks võttis viimane laenugi ehk, teisisõnu, summad muudkui kasvasid ja väljapressimine lõppes alles siis kui asjale anti ametlik käik.”

Täiskasvanud võõra mehe ja alaealise neiu omavahelises suhtlemisse võib suhtuda erinevat, kuid uurimine tõi Lugna sõnul välja, et tegelikult ei olnud seal midagi lubamatut.

Tänavu aasta alguses mõisteti naine Paide kohtumajas väljapressimises süüdi ning ta sai 1,5-aastase tingimisi vangistuse. Naine peab maksma riigituludesse menetluskuluna määratud kaitsjale määratud tasu 178,08 eurot ning tsiviilhagina 15 338,38 eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi