Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popov soovitaB inimestel tungivalt maski kanda, sest see vähendab lisaks nakatumisohule ka sümptomeid.

“Iga meedik täna ütleb, et sellest on kasu. Selle kohta on ilmunud ka mitmed artiklid, mis näitavad, et tõenduspõhisus sellel asjal on täitsa olemas. Ka soovitab seda teadusnõukoda,” märkis Popov.

Tema sõnul vähendab see nii nakatumise riski kui ka sümptomeid. “Mida rohkem maski kantakse, seda rohkem asümptomaatilisi inimesi on,” lausus ta.

Popov usub, et inimesed hakkavad kuulama valitsuse ja meedikute nn pehmeid soovitusi ning ei vaja tingimata karme käske ja keelde.

“Kui valida distantseerumine versus mask, siis ma millegipärast arvan, et mask hakkab võitma. Aga need mõlemad peavad töötama,” vahendas ERR tema sõnu.

Terviseamet toimetab Popovi hinnangul praegu õigesti, kui tegeleb suunatult tekkinud kolletega.

“See, kuidas praegu toimetab terviseamet, epidemioloogid – konkreetne, balansseeritud ja väga sihipärane tegevus, mis suunatud konkreetstele kolletele –, ma arvan, on õige taktika. Kuni meil on isoleeritud puhangud, usun, et sellest on kasu ja niimoodi peab jätkama,” rääkis ta.

Väited, et koroonaviirus on võrreldes kevadega kergemaks muutunud, Popovi sõnul tõele ei vasta.

“Lootsime selle peale väga, aga tegelikult teaduslikud andmed ütlevad, et viirus pole nii palju muutunud. Mõned üksikud mutatsioonid, mis määravad mingisugust rolli, teevad pigem viirust hullemaks kui pehmemaks. Nii et selles osas meil ei ole lootust, et viirus on kuidagi teistmoodi võrreldes kevadega,” tõdes ta.

“Täna näeme, et haiglas oli vähem inimesi tänu sellele, et vanuseline profiil oli muutunud, noored inimesed haigestusid. Nüüd näeme, et 50+ inimesed haigestuvad aina rohkem, koos sellega hakkas kohe kasvama ka hospitaliseerimise protsent,” lisas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi