Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teeb Tallinna Televisiooni (TTV) nõukogule ettepaneku lõpetada telekanali tegutsemine senisel kujul 1. oktoobrist.

„Telekanali ülalpidamine on kulukas ja samal ajal mitte eriti tõhus, sest inimeste meediatarbimise harjumused on muutunud. Informeerime tallinlasi edaspidi erinevate kanalite, sealhulgas telekanalite kaudu ja arvestame sellega, et inimesed veedavad järjest rohkem aega veebis ja sotsiaalmeedias ja järjest vähem televiisoriekraani taga,“ ütles Kõlvart pressiesindaja teatel.

Kõlvarti ettepaneku kohaselt jääb TTV kaubamärgina alles ja sihtasutus jääb tootma linnauudiseid ja linnasaateid. Edaspidi hangitakse linnauudistele ja saadetele eetriaega teistest telekanalitest. TTV toodang peab olema mugavalt kättesaadav veebis ja nutiseadmete kaudu. Linnapea sõnul on ümberkorralduste tulemusel kavas jõuda väiksema eelarvega suurema hulga inimesteni. TTV eelarvet on kavas vähendada kuni 50 protsenti.

„Vabaneva raha suuname hariduse- ja sotsiaalvaldkonda,“ ütles Kõlvart.

Kui TTV nõukogu toetab linnapea otsust, tähendab see TTV töötajate arvu vähendamist kuni poole võrra. Praegu töötab Tallinna Televisioonis 30 inimest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi