Valitsus kavatseb neljapäevasel istungil heaks kiita rahandusminsiteeriumi koostatud ülevaate mullu Eestis antud riigiabi ja vähese tähtsusega abi kohta, Eesti riik ja Euroopa Liit toetasid eelmisel aastal Eesti ettevõtlust kokku 350,6 miljoni euroga.

Seejuures kasvas toetuste summa aastaga 13,4 protsendi võrra. Riigiabi anti mullu 304,2 miljonit eurot ja selle osakaal sisemajanduse kogutoodangust oli 1,18 protsenti.

Riigiabist enamik ehk 90,5 protsenti anti toetustena. Järgnesid 9,5 protsendiga maksuvabastused ja maksusoodustused. Väike osa, 0,03 protsenti ehk pisut üle 100 000 euro anti ka tagatise vormis.

Riigiabi kogumahu suurenemist mõjutas eelkõige horisontaalse riigiabi kasv 29,5 miljoni euro võrra, valdkondlikult seatud eesmärkide toetamiseks anti kokku 248,3 miljonit eurot.

Üle poole riigiabist ehk 157,9 miljonit eurot eraldati keskkonnakaitseabiks. Kasvas ka riigiabi kultuuri edendamiseks ja kultuuripärandi säilitamiseks, mida anti kokku 66,1 miljonit eurot. Veel anti abi 13,3 miljonit eurot teadus- ja arendustegevuseks, mis kasvas aastaga 5,2 miljoni euro võrra.

Regionaalabi moodustas 11,1 miljonit eurot, kasvades aastaga 29 protsenti. Spordi- ja mitmeotstarbelisele vaba aja veetmise taristule antud abi moodustas 10,5 miljonit eurot.

Lisaks anti erinevateks eesmärkideks ja erinevate tegevusvaldkondade toetamiseks vähese tähtsusega abi kokku 46,3 miljonit eurot, mida oli 8,7  protsenti rohkem kui aasta varem. Ka vähese tähtsusega abist enamik ehk 98,7 protsenti anti toetustena.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi