Türi vallavolikogu eelarve- ja arenduskomisjon esitas volikogule eelnõu tühistamaks otsus panna müüki omavalitsusele kuuluvad 40 protsenti ASi Väätsa Prügila aktsiatest, vahendab BNS.

Türi vallavolikogu ning eelarve- ja arenduskomisjoni esimehe Andrus Eensoo ütlust mööda arutas komisjon prügila aktsiate müüki tund aega, enne kui häältega 6:2 otsustas panna volikogule ette loobuda aktsiate müügist. Kaalumisel oli ka variant aktsiate müüki jätkata.

Eensoo selgitusel on suvega võrreldes Väätsa prügilas ja jäätmekäitlusvaldkonnas palju muutunud ning äri on kasumlikult tööle hakanud. Järva Teatajale saadetud kommentaaris viitab Ragn-Sellsi AS-i juhatuse esimees Rain Vääna, et tänavu esimeses kvartalis langes Väätsa prügila 150 000 euro suurusesse kahjumisse ja prügila mahud on vähenenud kaks korda. 

Eensoo selgitas, et töömudeli muutus tõi aasta alguses kaasa suurema kulu, kuid järgnevad kuud on muutuse otstarbekust kinnitanud ja kaheksa kuu kokkuvõttes on ettevõte tootnud 200 000 eurot kasumit. Prognoosi järgi see aasta lõpuks suureneb veelgi. 

Teine põhjus, mis kallutab Türi vallavolikogu otsust muutma, on keskkonnaministeeriumis ringlev jäätmeseaduse uus eelnõu, mis annab kohalikele omavalitsustele prügi liigiti sortimise ja kogumise korraldamise ülevõtuks aega 2023. aastani.

See annaks omavalitsustele ja prügilale võimaluse uue olukorraga rahulikult kohaneda. Uueneva jäätmeseaduse järgi ei tohi liigiti kogutud jäätmeid enam prügilasse ladestada ega ka põletada ning seda tuleb maksimaalselt taaskasutada.

Kolmas põhjus aktsiate müügiotsust ümber vaadata tuleneb prügila varade müügitehingust Ragn-Sellsi tütarettevõttega R-S Valdus. “Prügila juhtkonna langetatud varade müügi otsus ei olnud demokraatia parim näide, sest müügiplaani ei toodud omanike ette, ei arutatud ei volinike ega komisjoni liikmetega,” selgitas Eensoo.

“Praegu on fakt see, et ettevõtte varadel on piirangumärge R-S Valduse kasuks ja käib kohtuasi, varade müük on paika pandud konfidentsiaalsusleppega, mille sisu ei saa avaldada, ning arvestades kõiki asjaolusid, pole aktsiate müügiga Türil loota, et tehingu hind oleks hea.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi