Soome võimud soovitasid neljapäeval inimestel avalikes kohtades maske kanda, olles neli kuud kinnitanud, et nende kasulikkuse kohta pole piisavalt tõendeid.

Soome terviseameti (THL) terviseohutuse direktor Mika Salminen ütles, et “tõendid maskide” tõhususe kohta pole väga tugevad, kuid “isegi väiksed lisandused meie võimaluste arsenali on õigustatud”.

Pärast üksikuid nakkusjuhtumeid suve algul on Soomes nakkusjuhtumite arvu kiiresti tõusmas, viimase kahe nädalaga on tuvastatud 219 uut nakkusjuhtumit.

Kuid Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on Soomes siiski üks Euroopa madalamaid nakatunute arve.

Pandeemia algusfaasis teatasid Soome tervishoiuasutused, et maskipoliitikast pole kasu, väites et maskide kandmine võib viiruse levikut isegi suurendada, juhul kui nendega korralikult ümber ei käida.

Neljapäevasel pressikonverentsil kaitses Salminen varasemat otsust maskikandmist mitte soovitada, öeldes: “Kui maskikandmist kevadel arutati, oli uute nakkusjuhtumite arv suures languses.”

Ehkki maskikandmine pole kohustuslik, soovitatakse Soomes kanda maske ühistranspordis, teel tegema koroonatesti või olukordades, kus lähikontakti vältimine on võimatu.

Soovitus ei kehti alla 15-aastastele, ega ka mitte piirkondades, kus viimase kahe nädala jooksul pole olnud uusi nakatunuid, nagu suurtes maapiirkondades Vene piiri ääres.

Kohalikud omavalitsused korraldavad maskide jagamise neile, kes neid endale lubada ei saa, teatasid ametnikud.

Esmaspäeval teatasid ministrid kohustuslike koroonaviiruse testide tegemisest mõningates sadamates ja lennujaamades, hoiatades, et saabujaid riikidest, mis pole Soome “rohelises nimekirjas” võib 14-päevasest karantiinist keeldumisel oodata rahatrahv või vanglakaristus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi