Kuigi viimastel päevadel on palju uusi nakatumisi olnud just Tallinnas, algab järgmisel nädalal pealinnas festival Valgus Kõnnib.

Korraldajad festivali ära jätta ei kavatse ning lubavad maandada nakatumisriske.

Kadriorus algav ja Tallinna vanalinnas jätkuv festival on alati kokku meelitanud tuhandeid inimesi. Korraldajad arvavad, et tänavu on osalejaid vähem ning nakatumisohu vähendamiseks on seekord festival mõeldud jalutuskäiguna, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Oleme ära jätnud suuremad kontserdid pargis, et vältida suuremaid rahvakogunemisi. Paigutame installatsioonid hästi hajusalt, et inimesed saaksid olla pidevas liikumises, ei peaks seisma ühe koha peal pikema aja vältel. Ilutulestiku oleme viinud Ingliranda, Russalka lähedale päris suurele rannaalale,” selgitas festivali kunstiline juht Kristiina Kirsel.

Tema sõnul on festivalialal desojaamad ja suuremaid seltskondi hajutatakse.

Terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar ütles, et kuigi õues toimuval üritusel ei levi viirus nii intensiivselt kui siseruumis, ei tähenda see, et õueüritustel võib end vabalt tunda. Nädala eest toimunud Rally Estonial oli publikul kohustus kanda maski. Valgus Kõnnib festivali korraldajad soovitavad osalejatel maski kanda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi