Kolmapäevase seisuga on positiivse koroonadiagnoosi saanud kokku 89 arsti, perearsti, hambaarsti, õde ja apteekrit.

Terviseameti andmeil on 15. aprilli seisuga saanud COVID-19 positiivse diagnoosi kokku 89 tervishoiutöötajat, sealhulgas 51 Lääne regioonis, 25 Põhja regioonis, kolm Ida regioonis ja 10 Lõuna regioonis, ütles BNS-ile terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko. Nende seas on arste erinevatest haiglatest, perearste, hambaarste, õdesid ning apteekreid.

Kõige enam ehk 37 on COVID-19 diagnoosi saanud tervishoiutöötajaid Kuressaare haiglas.

Terviseameti pressiesindaja rõhutas, et need 89 on tervishoiutöötajad, mitte laiemalt tervishoiuasutuste töötajad. 

Dontšenko lisas, et paljud positiivse diagnoosi saanud tervishoiutöötajatest on praeguseks tervenenud või on haigestunud väljaspool tööd ning pole haigena päevagi tööl viibinud või on karantiinis väljaspool töökohta toimunud kontaktide tõttu.

Kuna suurematel haiglatel on kohapeal COVID-19 testimise võimekus, siis nad otsustavad ise, keda kahtluse korral uurida. Terviseametit teavitatakse sel juhul kinnitatud haigusjuhtudest.

Kõiki tervishoiutöötajaid testitakse kahtluse korral. Kõikides haiglates on paigas infektsioonikontrolli süsteemid ja kõik töötajad on saanud koolitused ja juhised nii enda kui ka teiste kaitsmiseks.

Tervishoiutöötajad haigestuvad ja tervenevad samamoodi nagu kõik teised, samuti on osa meditsiinipersonalist töölt eemal ka karantiini tõttu, märkis Dontšenko. Kuna numbrid muutuvad pidevalt, ei edasta amet loetelu konkreetsetest tervishoiuasutustest, mille töötajad COVID-19 positiivse diagnoosi on saanud.

Haigestunud meditsiinitöötajale rakenduvad samasugused reeglid nagu kõikidele inimestele: ta peab haigestudes samamoodi püsima kodus kuni tervenemiseni, võimalusel teavitama inimesi, kellega ta oli lähikontaktis, ravi osas konsulteerima oma raviarstiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi