44 protsenti eestimaalastest plaanib end lasta vaktsineerida koroonaviiruse vastu, selgub turu-uuringufirma RAIT Faktum & Ariko Baltimaades läbi viidud küsitlusest. 

Skeptilisus on suurim lätlaste hulgas, kellest vaid 34 protsenti pärast Covid-19 vaktsiini heakskiitu sooviksid minna vaktsineerima. Umbes sama palju ei ole üldse kindlad, millise otsuse teeksid. 38 protsenti aga ei plaani minna vaktsineerima. Läti on ainus Balti riik, kus vaktsiini skeptiliselt suhtuvate osakaal on suurem, kui vaktsiini pikisilmi ootavate inimeste osakaal.

Leedus veidi rohkem kui üks kolmandik uuringus osalejatest ei tea, kuidas nad käituvad, 39 protsenti plaanivad ennast vaktsineerida ja üks kolmandik pigem loobuksid vaktsineerimast.

Eesti on teiste Balti riikidega võrreldes Covid-19 vaktsiini osas vähem skeptiline. 44 protsenti eestlastest plaanib ennast vaktsineerida, neljandik ei oska hinnangut anda ning pea kolmandik pigem ei vaktsineeriks. 

Andmed koguti veebiuuringu teel oktoobris. Küsitleti elanikke vanuses 18–65 eluaastat. Leedu valim koosnes 1006 inimesest, Läti valim 1001 inimesest ja Eesti valim 1038 inimesest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi