Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas pühapäeval korralduse, mis keelab alates esmaspäevast otselennud Ühendkuningriiki, Rootsi, Belgiasse, Taani, Türki, Valgevenesse ja Venemaale, sest neis riikides on kõrge risk koroonasse haigestuda.

“Viiruse leviku pidurdamiseks saame esmalt avada lennuliinid riikidega, kus viiruse levik on viimase 14 päeva statistika põhjal piisavalt väike. Selguse huvides rõhutan, et kuigi korraldusega keelame hetkel ka lennud Taani, siis prognoositult võib juba lähipäevil olla sealne epidemioloogiline olukord piisavalt paranenud, et sinna saab lendama hakata,” vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) Aasa sõnu.

MKM lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab MKM üle iga päev ning avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule.

Esmaspäevase seisuga saab tõenäoliselt ilma piiranguteta avada lennuliine Saksamaa, Poola, Norra, Austria, Läti ja Leedu suunal. Samas sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest. Sarnaselt Eestile kehtivad teisteski riikides sisenemispiirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada.

Pühapäevase seisuga keelatud sihtriikide piirang kehtib 18. maist kuni 7. juunini, mille järel hindavad MKM ja terviseamet piirangu edasist vajalikkust. Erandlikult kehtib Minski ja Tallinna vaheline piirang alates 24. maist, kuna Minski kaudu on oodata inimesi koju kuni 23. maini.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi