Eesti Turismifirmade Liitu (ETFL) kuuluvad bussifirmad paluvad pöördumises ministrite poole kohelda võrdselt kõiki turuosalisi ning toetuste korral arvestada, et kriisis on võrdselt pihta saanud nii väikesed kui ka suured vedajad.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasale, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutile ning tervise- ja tööminister Tanel Kiigele saadetud kirjas märkisid bussifirmad, et toetada tuleks kõiki vedajaid, mitte ainult neid, kes tegelevad sajaprotsendiliselt tellimusvedudega.

Kirjale alla kirjutanud GoBusi, Hansabussi ja Lux Charteri sõnul on raskused tellimusvedude sektoris sarnased nii suurtel kui väikestel vedajatel, mistõttu tuleb kõiki ettevõtteid toetusi jagades võrdselt kohelda.

“Oleme seisukohal, et toetusmeetmete loomisel ei tohiks toetusele kvalifitseerujate hulgast välja jätta tellimusveo ettevõtteid, kes tegelevad lisaks tellimusveole ka muude veoteenuse liikide osutamisega,” ütles kirjale alla kirjutanud Lux Charter OÜ juhatuse liige Jaanus Kukk.

Ettevõtete hinnangul kiiret taastumist tellimusvedude sektoris ette näha ei ole ning kriisi mõju jääb kestma veel pikaks ajaks.

Täpse toetusmetoodika väljatöötamisel soovitavad ETFL-i kuuluvad bussiettevõtted arvesse võtta ettevõttele kuuluvate busside vanust või vastavust keskkonnanormidele, samuti tellimusvedu osutava ettevõtte poolt varem tasutud tööjõumakse ja ettevõtte jätkusuutlikkust säilitada töökohad.

Samuti teevad bussifirmad ettepaneku võtta üheks toetusmetoodika parameetriks tellimusvedude käibe languse vähemalt 70 protsendi võrra 2020. aastal võrreldes aasta varasemaga.

1990. aastal asutatud Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, kuhu kuulub 79 liiget. Põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi