Viljandi linnavolikogu liige, mittetulundusühingu Meie Viljandi esindaja Harri Juhani Aaltonen teatas neljapäeval volikogus, et läbirääkimised Jaak Joala samba asjus ei jätku.

Nagu Sakala on kirjutanud, andis Jaak Joala lese Maire Joala advokaat 15. veebruaril teada, et katkestab kõnealuse kuju asjus Meie Viljandiga läbirääkimised. Konflikt paisus Jaak Joala nime kaubamärgina registreerimisest. Nimelt said Maire Joala ja teda esindavad advokaadid ajakirjandusest teada, et Harri Juhani Aaltonen on 17. jaanuaril teinud patendiametisse avalduse, et registreerida Jaak Joala nimi endale kuues kategoorias, mille seas on ka ausammaste ja monumentide püstitamine. Maire Joala on enda nimele registreerinud Jaak Joala kaubamärgi muusika esitamise kategooriates.

Nii asus Maire Joala koos advokaatidega seisukohale, et monument tuleb eemaldada ning seda ei tohi avalikkusele rohkem näidata. Viljandi linnavalitsus on nõudekirja sel määral aktsepteerinud, et ehitas 2. veebruaril ümber samba puitlaastplaatidest kasti. Samuti saadeti kuju loomist vedanud mittetulundusühingule teade, et kui Maire Joala nõudekirja 28. veebruariks tagasi ei võta, loovutab linn samba Meie Viljandile ning küsib tagasi selle loomiseks antud 50 000 eurot.

Volikogu ees ütles Harri Juhani Aaltonen nüüd, et pöördus eelmise nädala teisipäeval Maire Joala advokaadi poole palvega jätkata katkestatud läbirääkimisi. Et vastust ei tulnud, tuletas Aaltonen oma ettepanekut advokaadile meelde eelmise nädala neljapäeval. 

Nagu Aaltonen ütles, sai ta advokaadilt vastuse neljapäeval ja too andis teada, et läbirääkimised ei jätku.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi