Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) andis teada, et ei anna korruptsioonikaasuse keskmesse sattunud Porto Francole mullu kokku lepitud 63 miljoni eurost laenu.

“EBRD soovib teada anda, et me ei ole Porto Franco projektile laenu välja maksnud ning nüüdseks on leping kehtetu. Niisiis pole EBRD projektiga enam seotud,” ütles EBRD pressiosakonna juht BNS-ile.

Möödunud aasta 28. veebruaril allkirjastasid EBRD ja Luminor laenulepingu Porto Francoga. EBRD laenumaht oli lepingu kohaselt 63 miljonit eurot ja Luminori maht 39 miljonit eurot.

Mullu suvel otsustas valitsus toetada Porto Franco projekti Kredexi meetmest 39,4 miljoni eurose käibekapitalilaenuga. Laen anti tähtajaga kuni kuus aastat, intressiks 12 kuu Euribor pluss 2 protsenti aastas.

Porto Franco arenduse kogumaksumus on ligi 200 miljonit eurot, millesse osanikud on panustanud enam kui 100 miljonit eurot.

Selle nädala teisipäeval lahvatas Porto Franco kinnisvaraarenduse ümber korruptsiooniskandaal. Riigiprokuratuur on kriminaalasjas kahtlustuse esitanud Keskerakonnale ja viiele inimesele, kelle hulgas on Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht ja suurettevõtja Hillar Teder.

Kahtlustuse järgi leppisid Teder ja Korb kokku, et Teder annetab Keskerakonnale enne kohalikke valimisi kuni miljon eurot vastutasuks Porto Franco arenduse kasuks, et rajada väljasõidutee Tallinna linna maadele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi