Haapsalu-Rohuküla raudtee taastamise tarbeks on valminud ehitusprojektid kuni Saunjani ning nüüd soovib Eesti Raudtee projekteerimistöödega minna edasi Haaspaluni ning kuulutas selle tarbeks välja Haapsalu-Saunja 10,5 kilomeetri pikkuse lõigu projekteerimistööde hanke.

AS Eesti Raudtee ehitusteenistuse juhi Riho Vjatkini sõnul soovitakse kõik projekteerimistööd lõpetada kiiresti, et oleks võimalik liikuda ehitusetappi. „Oleme Haapsalu raudteega jõudsalt edasi liikunud ‒ lõigul Turba-Risti on projekt valmis, Saunja-Risti raudteelõigu projekteerimine käimas ning reedel kuulutasime välja järgneva lõigu projekteerimisehanke Saunjast kuni Haapsaluni. Paralleelselt on käimas ka ehitushange Turbast kuni Ristini ning üsna varsti soovime ka Haapsalu-Rohuküla projekteerimise välja kuulutada,“ kommenteeris Vjatkin. 

Haapsalu-Saunja raudteelõigu projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, ülesõitude ja -käikude, parklate ja juurdepääsude, piirdeaedade ja ooteplatvormide ning vajalike keskkonnaleevendusmeetmete projekteerimist. Arvestada tuleb raudteelõigule jäävate truupide ja sildade rekonstrueerimisvajadusega. Töömahtu kuuluvad ka Haapsalu Raudtee- ja Sidemuuseumi raudtee ja muuseumiala projekteerimistööd.

Pakkumisi antud hankele oodatakse kuni 27. maini, projekt ise peaks valmima 2023. aasta septembriks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi