Riigikogus läbis esimese lugemise idufirmadele suunatud seaduseelnõu, Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Andrei Korobeiniku hinnangul teevad muudatused idufirmade elu lihtsamaks.

Muudatuste eesmärk on lihtsustada idufirmadel raha kaasamist, edastas Keskerakond. Kui praegu soovib investor Eesti firmasse investeerida, peab nii tema esindaja kui ka kõik idufirma osanikud jõudma notari juurde ühel ja samal ajal.

“See ei pruugi aga olla lihtne. Eriti olukorras, kui investoriks on mõni välismaa riskikapitalifond või mitu ingelinvestorit ning firmal on palju osanikke,” ütles õiguskomisjoni liige Andrei Korobeinik.

Muudatus võimaldaks osanikel valida, kas nad soovivad tehingutele notariaalset kinnitust või piisab uute osanike kaasamiseks olemasolevate osanike otsusest. “Sarnane lähenemine on kasutusel paljudes teistes riikides, näiteks Soomes, Lätis ja Ameerika Ühendriikides,” sõnas Korobeinik. “Eesti jaoks oleks see võimalus kaasajastada majanduskeskkonda ja tõsta meie firmade konkurentsivõimet.”

Õiguskomisjoni poolt täiskogu ees ettekande teinud Korobeinik märkis, et Eesti konkurentsivõimet pärsivad siin tegutsevad pangad, kes ei ava kontosid välisinvestoritele. Seetõttu on mitmed Eesti edukad idufirmad muutnud enda jurisdiktsiooni ja kolinud näiteks Inglismaale või USA-sse.

“Sellega kaotab Eesti nii maksutulu ja kannatada saab maine. Seadusmuudatuste kohaselt ei pea välisinvestorid enam avama kontosid Eesti pankades ega käima Eestis notarite juures,” lisas Korobeinik.

Menetlusse on praegu jäänud kaks eelnõu – üks on õiguskomisjoni oma ja teine valitsuse oma. Mõlema eelnõu esimene lugemine on lõpetatud, kompromissi nende vahel hakkab otsima õiguskomisjon esimese ja teise lugemise vahel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi