Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) hinnangul ei hakka turism taastuma enne piiride täielikku avamist, puhkusereisimise lubamist ja karantiininõuete kaotamist. 

ETFL teatas, et nõustub üleeuroopalise reisiettevõtete liite koondava organisatsiooni ECTAA hinnanguga, et Euroopa Liidu (EL) liikmesriikidel tuleb aidata järk-järgult kaotada reisipiirangud ja võimaldada turismiettevõtjatel pärast kuudepikkust sulgemist uuesti tegutseda, järgides vajalikke tervisekaitsemeetmeid.

Samas leiab liit, et professionaalsete reisiteenuste pakkujate ettevõtlusvabaduse ning võimaluse hakata kriisist väljuma taastab piiriülese puhkusereisimise lubamine.

“On väga tervitatav, et Euroopa Komisjon on andnud positiivseid noote ja teinud ettepanekuid liikmesriikidele soodustada reisimise taastekkimist,” sõnas ETFL-i peasekretär Mariann Lugus pressiteates. 

Luguse sõnul on Euroopa Komisjonilt tulnud värsked soovitused alustada piiride avamisega teretulnud, sest suvekuud on inimeste peamine puhkusereiside aeg. Lisaks naaberriikidele peaksid tema vaates Eesti inimeste jaoks populaarsed puhkusesihtkohad olema erilise tähelepanu all.

Riigiti hakkavad piirangute leevendused, teenuste pakkumine ja nende tarbimisega seotud reeglid olema erinevad. ETFL-i teatel on liidu liikmed läbi ECTAA võrgustiku aktiivses kontaktis teiste riikide kolleegidega, et olla kõigega kursis ning pakkuda võimaluste avanedes turvalist reisiteenust.

“Kohe, kui avanevad võimalused puhkusereisideks, algab võistlus välisturistide enda juurde meelitamiseks. Eesti peab selleks valmis olema nii kehtestatud regulatsioonide realiseerimisel kui ka sõnumitega ja turundustegevustega, et oleme hea ja turvaline reisisihtkoht,” kommenteeris Lugus.

Ta märgib, et piiride avamine ning turismi järk-järguline taastamine annaks võimaluse tööle naasta lisaks majutusettevõtetele ja restoranidele ka näiteks teatritele, kultuuriasutustele, konverentsiturismiga seotud ettevõtetele ja meelelahutusasutustele.”Meil on vaja vastu võtta turiste ja professionaalsel reisisektoril on selles kandev roll,” toonitas Lugus. 

Euroopa Komisjon tutvustas liikmesriikidele kolmapäeval turismi- ja transpordipaketti, mille kohaselt soovitab liikmesriikidel järk-järgult ja ühiselt tegutsedes asuda sarnastes piirkondades loobuma kehtestatud piirangutest ning alustada transpordivõrgu taaskäivitamisega.

Koroonaviiruse leviku tõttu ära jäänud reiside kompensatsioonimehhanism näeks ette vautšerite pakkumise võimalust nii pakettreiside kui ka lennureiside korral. Samas rõhutas komisjon tervisekaitsereeglite järgimise vajalikkust ka piirangute leevenemise korral.

ETFL leiab, et parim võimalik abi kogu sektorile on võimalus taas oma teenuseid pakkuda. Kui turism siiski piisavalt kiiresti ei taastu, on liidu vaates ainsaks ellujäämise võimaluseks toetusmeetmed, ennekõike töötukassa meetme pikenemine vähemalt käesoleva kalendriaasta lõpuni.

Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 78 liiget. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid.

ETFL on üleeuroopalise reisiettevõtete liite koondava organisatsiooni ECTAA liige.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi