Viljandis üürikorterite pakkumisi napib ja tudengitel pole kerge peavarju leida – ühiselamutes on voodikohad võetud, kuid üliõpilasi, kes on järjekorras, veel jagub, vahendab BNS. 

Kultuuriakadeemias õpib 2. septembrist 731 üliõpilast ja esmakursuslasi on 194. Ühiselamutes on kokku kõigest 96 voodikohta. Kaht Viljandi ühiselamut haldava mittetulundusühingu Tartu Üliõpilasküla IT- ja teenindusjuht Nevil Reinfeldt rääkis, et kõik ühiselamukohad on hõivatud ja järjekorras on veel kakskümmend tudengit. «Olukorra parandamiseks sulgesime Viljandis lühiajalise majutusega tegeleva hosteli Academus, mis asub Väike tänav 6, sellega tekitasime 19 voodikohta tudengitele juurde,» selgitas Reinfeldt.

Teine ühiselamu on aadressiga Jakobsoni tänav 41. Teenindusjuhi hinnangul on Tartu ühiselamutes oodata sügisel muudatusi, sest osa üliõpilasi kolib ja loobub kohast, aga Viljandi tudengid on püsivamad.

«Mina kandideerisin ühikakohale, kuid jäin ilma,» lausus kultuuriakadeemia esimese kursuse lavakunstitudeng Erko Sild, kes elab nüüd üürikorteris. «Arvan, et Viljandis on ühiselamusse kohta saada suhteliselt keeruline, sest kohtade ja väljastpoolt tulevate inimeste suhe on tasakaalust väljas.»

Viljandis on ka üürikorterite nõudlus suur, kuid pakkumisi napib. Arco Vara kinnisvaramaakler Aime Opermanni andmetel on vabu üürikortereid kahekümne ringis ja seda on vähe. «Neist osa on kallid ja ebasobivad ning siis ei jäägi enam palju valikusse. Üleüldse on nõudlus üürikorterite järele suur, kooli algus muidugi kasvatas seda veelgi,» rääkis Opermann.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi