Maailmapanga teatel peaks maailma majanduskasv sel aastal veidi taastuma, kuid riskid nagu USA-Hiina kaubandussõja jätkumine võivad väljavaadet muuta.

Organisatsioon prognoosib tänavuseks majanduskasvuks 2,5 protsenti, mida on veidi enam kui mullune 2,4 protsenti. See oli nõrgim tulemus alates 2008. aasta rahanduskriisist.

Kolmapäeval avaldatud prognoos on juunis ennustatust 0,2 protsenti väiksem. Samapalju kärbiti ka kahe järgneva aasta kasvuprognoosi: vastavalt 2,6 ja 2,7 protsendile.

“Negatiivsed riskid on jätkuvalt olemas. Taastumine on haavatav,” ütles Maailmapanga asepresident Ceyla Pazarbasioglu. “Ebakindlus on vähendanud usaldust, kaubandust ja investeeringuid, mis on kasvu jaoks ülitähtsad.”

Ühendriikidele prognoosib Maailmapank tänavu kasvu aeglustumist 1,8 protsendile mulluselt 2,3 protsendilt. Järgneval kahel aastal peaks kasv aeglustuma 1,7 protsendile.

Euroopale prognoositakse kasvu aeglustumist mulluselt 1,1 protsendilt ühele protsendile. 2021. ja 2022. aastal peaks kasv olema 1,3 protsenti.

Hiina majandus peaks sel aastal kasvama 5,9 protsenti, järgmisel 5,8 protsenti ja ülejärgmisel 5,7 protsenti. See oleks Hiina nõrgim kasvuperiood alates 1990. aastate algusest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi