Põllumehed peavad kevadtöödega seonduvalt olulisemaks takistuseks jahedaid ilmu, mis pole mõnes paigas veel külviga alustada võimaldanud.

Põllumajandusfirma Tooma Agro eestvedaja Voldemar Ilvese sõnul on põllud kevadkülviks ettevalmistatud, kuid külvi alustamiseks oodatakse soojemaid ilmasid. „Kevad on veel noor,“ ütles Ilves ja märkis, et külviga alustakse esimesel võimalusel. „Külvame hernest ja otra. Talinisu on juba võrsumas. Oleme mõelnud ka tatra kasvatamisele, kuid selleks oleks vaja spetsiaalset kuivatit,“ rääkis ta.

Põllutöid teeb Voldemar koos poeg Martin Ilvesega. „Tööjõudu palkamiseks pole ja õieti pole seda ka otsinud,“ ütles ta. 

Laiuse põllumajandusosaühingus on külvatud nisu ja varast otra, ees ootab hilise odra ja maisi külv. „Jahe kevad tekitab suuremat riski maisi puhul. Hilja külvates võib maisi koristamine ka lükkuda sügisel aega, kui on taas külmaprobleemid,“ ütles juhatuse liige Kristjan Rebane. „Täna sajab ja põllule minna ei saa,“ lausus Rebane kolmapäeva hommikupoolikul.

Jõgeva vallas Härjanurme külas asuva Saarevälja OÜ juhataja Girt Kaarepere sõnul külvati poolteist nädalat tagasi hernes ja suvioder. „Kevad nagu kevad ikka, kuid mõneti jahedam. Öökülmad takistavad ka taimekaitsetöid,“ lausus Kaarepere.

„Maailmaturul on hinnad soodsad ja nii tasub põllukultuuride kasvatamisel võimalikult mitmekülgne olla,“ arvas Põltsamaa valla firma Vitsjärve Põldur juht Tanel Tõrvand. „Kasvatame otra, hernest, uba ja samuti rukist, mis küll talviste ilmastiku olude tõttu mõneti kannatada saanud,“ ütles Tõrvand, kes 2018. aastal pälvis Eesti Rukki Seltsilt rukkikülvaja aunimetuse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi