Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtu alla 23-aastase mehe, kellel lasub süüdistus ärimehelt Mihkel Haavelilt elu võtmises.

6. juuni öösel viibis 39-aastane Kuressaares apteeginduses tegutsenud ärimees Mihkel Haavel Tallinnas Vana-Viru tänaval asuvas baaris, kus ta tarvitas alkoholi. Prokuratuuri andmetel läks Haavel hiljem baari ette õue, kus tal tekkis sõnelus läheduses viibinud 23-aastase mehega. Esialgse info järgi Haavel kukkus, sai viga ning suri hiljem saadud vigastustesse haiglas.

Sündmuskohale saabunud politseipatrullile väitsid kannatanuga koos viibinud inimesed, et Haavel oli ise kukkunud ega andnud märku, et tema suhtes oleks toime pandud kuritegu. Süüdistuse järgi aga lõi 23-aastane mees varahommikustel tundidel tekkinud juhusliku arusaamatuse käigus vähemalt kahe rusikahoobiga Haavelit ja just selle tagajärjel kukkus kannatanu peaga vastu tänavakive.

Juhuslik möödakäija helistas kiirabisse, kes toimetas raskes seisus mehe haiglasse. «Kahjuks ei õnnestunud meedikutel tema elu päästa ja 8. juuni varahommikul suri mees saadud vigastustesse haiglas,» tõdes kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi.

Lööja lahkus sündmuskohalt ning pöördus ise 8. juunil politseijaoskonda, kus ta kinni peeti. Prokuratuur ei taotlenud mehe eeluurimise ajaks vahi alla võtmist, sest ta pöördus ise politseisse ega püüdnud uurimisest kõrvale hoiduda.

«Liigne alkoholi tarbimine kasvatab inimeste tõenäosust õnnetusse sattuda, aga soodustab ka omavaheliste konfliktide tekkimise ja kuriteo ohvriks langemise riski. Kuriteo ja iseäranis raske kuriteo puhul on pealtnägijatel kohustus sellest politseile teada anda. On väga oluline, et politsei saaks sündmusele reageerides õige info, sest nii saame võimaliku kuriteo toimepanija kiirelt tabada,» ütles Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Süüdistataval on varemgi olnud kokkupuuteid politseiga. Kõnealuse kuriteo toimepanemise ajal käis tema suhtes menetlus seoses kehalise väärkohtlemisega. Selle uurimine on lõpule viidud, kuid menetlusotsust pole veel vastu võetud.

23-aastasele mehele esitati süüdistus raske tervisekahjustuse tekitamises, millega ta põhjustas ettevaatamatusest teise inimese surma. «Kriminaalmenetluses kogutud tõendite järgi ei soovinud süüdistatav tahtlikult kedagi tappa. Küll aga alahindas ta oma jõudu ja tegi vähemalt kaks tugevat lööki, mille tagajärjel kukkus ohver vastu tänavakive ja suri peatraumast tekkinud verejooksu tõttu,» sõnas prokurör.

Harju maakohus arutab kriminaalasja üldmenetluses 31. märtsil algaval eelistungil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi