Riigiprokuratuur leidis teisipäeval, et ekskohtunik Leo Kunmani avalduse alusel puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks endise juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse ja endise ringkonnaprokuröri Triinu Olevi suhtes.

Prokuratuurile edastatud kuriteokaebuses on kirjas, et endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus ja ringkonnaprokurör Triinu Olev sundisid Priit Kutserit andma Edgar Savisaarega seoses valeütlusi. “Kaebusele oli lisatud stenogrammi meenutav üleskirjutus, kuid paraku ei esitanud avaldaja prokuratuurile lindistust ega osanud selgitada, mis asjaoludel ja kes teksti koostas, mistõttu ei saa seda pidada usaldusväärseks. Samuti ei nähtu väidetavast tekstist, et kedagi oleks sunnitud valeütlusi andma,” ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik BNS-ile.

Kivistiku sõnul võeti ühtlasi arvesse, et Priit Kutseri kaitsja Raiko Paas on meedia vahendusel öelnud, et prokurörid ei ole kuidagi survestanud tema klienti valetama.  

Ekskohtunik Kunman esitas oktoobri alguses endise juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse ja endise Põhja ringkonnaprokuröri Triinu Olevi peale kuriteoteate.

Savisaare protsessiks ristitud kohtuistungil teatas Leo Kunman, kelle venda Vello Kunmani süüdistatakse Edgar Savisaarele meelehea pakkumises, et on alust arvata, et Evestus pressis ülekuulamistel Priit Kutserilt välja tunnistusi ning esitas selle tõestamiseks kuriteoteate.

Väidetavalt lindistas Priit Kutser salaja oma ülekuulamisi ning nende lintide pealt selgub, et Kutserile pakuti prokurör Evestuse poolt lõpetada Priit Kutseri kohtuasi opurtuniteediga siis, kui ta annab Savisaare vastu süüd näitavaid ütluseid.

Liikvele läinud paberkandjal liigub selles menetluses osalejate vahel redigeeritud tekst, kus on väidetavate lindistuste üleskirjutus. “See tekst edastati ka mulle ning sellepärast ma tegin tõesti taotluse kriminaalasja algatamiseks. Sellest tekstist selgub, et prokurörid sundisid Kutserit andma Savisaare vastu valeütluseid,” ütles Leo Kunman ning esitas väidetavate lindistuste lahtikirjutise ka kohtunik Anne Rebasele.

Postimehe käsutuses olev väidetav üleskirjutis Kutseri lindistustest koosneb neljast kohtumisest, milles osalevad Priit Kutser, riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, Põhja ringkonnaprokurör Triinu Olev ning advokaat Raiko Paas.

Prokurörina on Steven-Hristo Evestus olnud süüdistaja mitmes olulises ja ühiskonnas palju vastukaja tekitanud kohtuasjas. Tema viimane suurem kohtuprotsess oligi Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare protsess.

Evestus teatas prokuröriametist lahkumisest ajal, kui tema viimase aja üks suurimaid kohtuprotsesse, Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare korruptsioonisüüasi oli täies hoos ning ei olnud veel lahendust saanud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi