Narvas jäi laupäeva pärastlõunal auto alla jalakäija, kes suri teel haiglasse.

Õnnetus juhtus Kreenholmi tänaval kella 16.30 paiku, kui reguleerimata ülekäigurada rulaatori abil ületanud eakas naine sai löögi Peugeot’lt. Meedikud andsid parima, et naise elu päästa, kuid tema vigastused olid nii rasked, et ta suri kiirabiautos teel haiglasse. Hukkunu isik on veel tuvastamisel.

Politsei selgitas, et sõiduauto roolis olnud 73-aastane mees oli kaine ja kehtivate lubadega. Narva politsei välijuht Oleg Konorev ütles, et kuigi ülekäigurada oli valgustatud, oli ilm vihmane ja sombune, mis igal juhul piirab liiklejate harjumuspärast nägemisulatust.

„Teed ületav naine oli tumedates riietes ja nii jäi ta sirgel teelõigul lähenenud autojuhile ning kaasreisijale märkamata, enne kui selleks oli juba liiga hilja,“ nentis Konorev ja lisas ütles, et pimedal ajal ongi sõidukijuhtide peamised ohud seotud valdavalt piiratud nähtavusega.

„Selle õnnetuse täpsed asjaolud on uurimisel, kuid näiteks sajumärg aknaklaas, kulunud kojamehed ja määrdunud sõidukituled on selgelt iga autojuhi jaoks ohuteguriteks, mis nähtavust piiravad,“ selgitas Konorev.

Politsei tuletab ühtlasi meelde, et helkur pole jalakäijatele mitte ainiti kohustuslik kanda, vaid ka tarvilik vahend oma enese nähtavaks tegemisel ja elu säästmisel.

„Et eesoleval ajal lähevad ilmaolud aina keerukamaks, kutsub politsei kõiki liiklejaid üles ettevaatlikkusele. Temperatuuri pidev kõikumine teeb sõiduteed libedaks ning lume, lörtsi ja tuisu koosmõjul on nähtavus oluliselt piiratud. Seepärast tuleks vaadata üle, kas autol on all piisava mustrisügavusega talverehvid ning enne sõitu minekut aknaklaas korralikult jääst ja lumest puhastatud saaks,“ soovitas Konorev.

Narvas juhtunud raske avarii kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi