Tartu maakohtus jätkus teisipäeval kohtupidamine Tartu endise abilinnapea Valvo Semilarski üle, kellele prokuratuur esitas mullu suvel süüdistuse toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses ning mida nüüd kohtus veel täpsustati, vahendab BNS.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja teatas, et Valvo Semilarskit süüdistatakse endiselt toimingupiirangu rikkumises. Istungil mainitud süüdistuse täiendamine ei tähenda, et tekkinud oleks uusi etteheiteid või muutunud süüdistuse maht. Täiendused puudutavad faktiliste asjaolude täpsustamist, kuid Kaldoja ei selgitanud, mida täpsustused sisuliselt tähendavad.

Semilarski sõnas teisipäeval kohtus, et on täiendatud süüdistuse kätte saanud, kuid ei tunnista end süüdi. Teisipäevase kohtuistungil alustati tunnistajate ülekuulamist. Semilarski süüasja arutamiseks toimub veel vähemalt viisteist istungit, mis kestavad mai keskpaigani.

2017. aasta oktoobris kinni peetud Valvo Semilarskit kahtlustas prokuratuur ka altkäemaksu võtmises, kuid süüdistuse esitamiseks tõenditest ei piisanud. «Varem kohtueelse uurimise ajal altkäemaksu andmises kahtlustatav uurijatele ütlusi ei andnud. Nüüd kuulasime kahtlustatava uuesti üle ja ta avas endaga seotud äriühingute ning Valvo Semilarski vahelisi seoseid. Nende uute asjaolude valguses ei olnud võimalik Valvo Semilarskile süüdistust altkäemaksu võtmises esitada,» ütles mullu juulis uurimist juhtinud eriasjade prokurör Margus Gross.

Sügisesel eelistungil tegi Semilarski kaitsja Oliver Nääs kohtule taotluse prokurör Gross juhtumi kohtulikult arutamiselt taandada. Nääs väitis, et Semilarski ja Gross olid omavahel tuttavad ning seetõttu ei tohi Gross ka Semilarski süüasja arutamisel osaleda. Kohus rahuldas taotluse ning juhtimise võttis üle prokurör Allar Nisu. Teisipäevasel istungil asendas teda juhtivprokurör Kairi Kaldoja.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi