Kuus aastat tagasi alguse saanud atlandi tuurade taasasustamise projekt sai kolmapäeval jätku, kui Narva jõkke lasti 20 000 tuuramaimu.

Esimesed atlandi tuurad, Kanadast lennukiga Eestisse toodud, viisid Eesti loodushoiu keskuse kalateadlased Narva jõkke 2013. aasta oktoobris − kokku 400 aastavanust noorkala. Järgmised tuuramaimud toodi juba lähemalt, Saksamaalt. Osa lasti päris tittedena Narva jõkke, osa viidi Haaslava kalamajandisse kasvama ja sealt on neid eri vanuses portsu kaupa jälle Narva jõkke viidud. Selle nädala kolmapäeval lisandus jõkke veel 20 000 mõnepäevast maimu, kirjutab Põhjarannik

“Kokku tõime seekord Saksamaalt 50 000 maimu, 30 000 viisime kalamajanditesse, et neid seal ette kasvatada ja veidi suurematena jõkke lasta. Lisaks Haaslava kalamajandile katsetame seekord ka Põlula kalamajandiga,” rääkis kalateadlane Meelis Tambets.

Tuura sugukalad on tema sõnul Saksamaal. “Sakslased võtavad neilt marja ja niiska ning panevad nii-öelda käima. Meie saime nende käest 50 000 maimu kingituseks − Narva jõkke lisandus 20 000 tuuramaimu tänu headele tööalastele suhetele.”

Haaslavas on osa eelmisel aastal sinna viidud tuurasid veel alles, neid kasvatatakse seal sügiseni. Suuremaid on parem märgistada ja neid saab ka telemeetriliselt jälgida. “Sügiseks on need kalad juba kahesuvised, aasta jagu vanemad kui need, keda praegu jõkke lasksime,” märkis Tambets.

Eelmine kord lasti tuurasid Narva jõkke mullu novembris, kui ka tollal parasjagu Narvas resideerinud president Kersti Kaljulaid ettevõtmises kaasa lõi. “Sel aastal oli see kolmapäevane esimene partii, järgmine tuleb mõne kuu pärast, tõenäoliselt oktoobris. Siis läheb jõkke Haaslavast nii vanemaid kui nooremaid kalu ja Põlula omi ka. Suure osa neid väikseid, mida nüüd kalamajanditesse viisime, laseme sel sügisel jõkke, aga osa jätame veel kauemaks kasvama.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi