Riigimetsa majandamise keskus (RMK) uuendab käesoleval aastal Viljandimaal metsateid 20 kilomeetri pikkuselt, kirjutab Sakala.

RMK metsaparandustalituse juhataja Margus Reimann ütles, et teedele ehitatakse kahekihiline kate, uuendatakse kraavid ja vahetatakse välja tee all olevad truubid. Lisaks rekonstrueeritakse samas piirkonnas viis maaparandussüsteemi kogupindalaga ligikaudu 2000 hektarit.

Reimanni sõnul on tööd juba tehtud või veel tegemisel Viljandi vallas Vaibla ja Meleski külas Klaasi teel, Vaibla ringteel ning Soosaare teel Järtsaare külas. Põhja-Sakala vallas uuendatakse viis metsateed, mis kulgevad Võhma külje all. Mulgi vallas saab uueks Päidre küla Raba tee ning lisaks rajatakse 1,6 kilomeetri pikkune Volli tee, Loodi külas remonditakse Vardi metsavahitee, Hirmu külas Mäeküla tee ning Raamatu külas Mardisaadu ja Möksi tee.

«Esimesed lepingud sõlmisime eelmise aasta lõpus ning esimesed tööd siis ka algasid,» lausus Reimann. «Tööde vastuvõttu alustame tänavu septembris ja kõik peab olema tehtud aasta lõpuks.»

RMK paneb sel aastal Viljandimaa metsateede ja maaparandussüsteemide remonti natuke rohkem kui kaks miljonit eurot, millele lisanduvad iga-aastased hoolduskulud. 2008. aastal RMK-s asutatud metsaparandustalitus loodab Reimanni sõnul 2028. aastaks Eesti metsateede uuendamisega esimese tiiru peale saada. See tähendab, et 20 aastaga on remonditud kõik vanad ja rajatud uued riigi metsateed. «Et teid kasutatakse pidevalt ja need kuluvad, jätkame remonti,» lisas ta. «Nii ei saa ka 2028. aastal töid lõppenuks arvata.»

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi