Riigikogu liikme Ivari Padari kinnitusel teevad sotsiaaldemokraate ülimalt murelikuks erinevatest allikatest pärit infokillud, et valitsus kavatseb lähipäevil vabastada ametist maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti.

„Me teame, et Lemettit tahab kangutada maaeluminister Mart Järvik, kes on Jüri Ratase armust millegipärast ikka veel minister. Lemetti tagandamisele on viidanud ka keskerakondlane Mailis Reps. Minu sõnum valitsusele on üks: tõtt rääkinud kantsler Illar Lemmeti peab jätkama,“ ütles Padar.

Tema sõnul oleks kantsleri vallandamine demokraatiavastane tegu. „See oleks ka katse hirmutada Eesti ametnikkonda ning ametnikke vaikima sundida. Õigusriigis me eeldame seda, et tippametnikud järgivad seadusi ja oma südametunnistust ning teenivad parimal viisil Eesti riiki. Nad ei tohi jääda poliitilise surve alla, kui nad annavad teada ebaseaduslikest sammudest või hämaratest tehingutest,“ rääkis Padar. 

Lemetti, kes on vaieldamatult valdkonna tippspetsialist, täitis oma ametniku- ja kodanikukohust, kui ta juhtis tähelepanu minister Järviku väärsammudele, märkis Padar. „Kantsler ei saa kindlasti olla vastutav kõige selle eest, mida minister on kokku keeranud,“ lisas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi