Eesti Lasterikaste Perede Liidu väljaantavale aasta suurpere tiitlile on esitatud juba 35 vahvat perekonda üle Eesti.

Rohkem kui nelja lapsega pere saab registreerida aasta suurpere tiitli ja Bigbanki poolt välja pandud 10 000 euro suuruse stipendiumi kandidaadiks veel 3. maini.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on aasta suurpere aunimetus, mis omistatakse ühtsuse ning lasterikkuse au sees hoidmise eest suurperele, kus kasvab vähemalt neli last. Aunimetuse väljaandmise eesmärgiks on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi ning tuua neid ühiskonnale eeskujuks. „Lasterikkad pered on iga riigi ja rahvuse oluliseim vundament. Nende tublide emade ja isade panust ühiskonda on eriti keerulistel aegadel oluline märgata ja esile tuua,“ sõnas Õunap.

Tema sõnul oli 20. aprilli seisuga konkursile osalema registreeritud 35 perekonda. Konkursil osaleb suurperesid pea kõikjalt Eestist – praegu on rohkem osalejaid registreeritud Pärnumaalt 11 perega ja Lääne-Virumaalt seitsme perega.

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki poolt võitjaperele välja pandava 10 000 euro suuruse stipendiumi eesmärk toetada laste huvitegevust, pakkuda võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. „Konkursi laiem eesmärk on perede ühtehoidmise ja lasterikkuse au sees hoidmine, kuid stipendiumifond aitab teostada neid põnevaid ideid ja unistusi, mille täideviimiseks võib suures peres muidu raha nappida,“ ütles Pechter.

Aasta suurpere konkurss toimub tänavu kolmeteistkümnendat korda.

Mullusel konkursil osales 68 perekonda ja tiitli võitis Gužovite perekond Vihterpalust.

Eesti Lasterikaste Perede Liit loodi 1996. aastal. Liit on kolme ja enamaga lapsega peresid koondav katusorganisatsioon. Liidu missioon on seista selle eest, et iga lasterikas pere Eestis tunneks end väärtustatuna ja turvaliselt. Liidu võrgustiku moodustavad 19 piirkondlikku liikmesorganisatsiooni, kuhu kuulub  ligi 3300  kolme ja enama lapsega perekonda, kus on kokku sirgumas rohkem kui 12 400 last.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi