USA sõjaline abi Ukrainale on praegu teel ja toob tõelise muutuse, ütles Ühendriikide välisminister Antony Blinken, kohtudes teisipäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga.

“Lähivaates on abi praegu teel ja see toob lahinguväljal võitluses Venemaa agressiooni vastu tõelise muutuse,” ütles Blinken.

Zelenskõi märkis Kiievis kohtumisel Blinkeniga vajadust kongressist varem kokku lepitud Ameerika sõjalise abi, eelkõige õhutõrjesüsteemide Patriot kiireks kohaletoimetamiseks Ukrainasse.

“Mulle tundub, et see on mõlema poole jaoks oluline: see on ennekõike otsus sõjalise abi paketi kohta – me peame  toimetama selle sõjalise abi kohale võimalikult kiiresti. Jutt on eelkõige õhutõrjest. See on meie suurim mure,” ütles Zelenskõi.

“Me vajame täna Harkivi ja Harkivi oblasti jaoks kaht Patrioti, sest inimesed kannatavad pidevalt Venemaa pommitamiste ja rakettide all,” lisas ta.

Samuti on Zelenskõi sõnul Ukraina jaoks oluline, et eelseisval rahutippkohtumisel osaleks USA ja president Joseph Biden isiklikult.

“Rahutippkohtumine on meie jaoks ülimalt oluline. Meil on vaja, et sellest võtaks osa mitte ainult USA, vaid tegelikult ka president Biden isiklikult,” ütles Ukraina president.

“Samuti vajame teie abi, et meelitada sellesse algatusse võimalikult palju riike,” lisas ta.

Ukraina president tänas USA välisministrit visiidi eest.

“Täname toetussõnumi eest, samuti kriitilise tähtsusega sõjalise abi paketi eest meie kaitsjatele. Oleme tänulikud kaheparteilise toetuse ja ameerika rahva toetuse eest.”

USA president Joe Biden kinnitas aprilli lõpus kongressis heakskiidu saanud sõjalise toetuspaketi, milles nähakse ette 61 miljardi dollari eraldamine Ukraina jaoks.

Hiljem, 10. mail, teatas USA uuest sõjalise toetuse paketist Ukrainale väärtusega 400 miljonit dollarit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi