Esmaspäeval alustab kaitseressursside ameti kutsel ajateenistust enam kui 400 noort, lisaks kutsealustele ka kuus naist.

Veebruaris alustavad teenistust kutsealused, kelle ametikoht väeosas eeldab 11-kuulist väljaõpet: nendeks on tulevased ülemad, erialaspetsialistid ja autojuhid, edastas amet. Oma juhioskused saavad alustavad ajateenijad proovile panna juba suvel, kui nendest saavad juulis teenistust alustavate noorte ülemad.

Teenistust alustatakse 1. jalaväebrigaadis, sõjaväepolitseis, 2. jalaväebrigaadis, küberväejuhatuses, mereväes ja toetuse väejuhatuses. Teenistusse asuvad noored on üldjuhul keskharidusega.

Koroonaviiruse tõtti on kutsealustel on palutud eelnevalt ametiga ühendust võtta, kui ta on karantiinikohustus või ka siis, kui tal on muid terviseprobleeme.

Lähedastel on palutud kogunemiskohtamitte tulla või seal pikalt mitte viibida, et rahvast oleks võimalikult hõredalt. Samuti tagatakse kogunemiskohtades isikukaitsevahendid, kõik kutsealused kraaditakse ja bussi sisenemisel tuleb täita terviseankeet. Bussis tuleb kanda maski.

Väeosas võtab kutsealused üle kaitsevägi ja haldab edaspidi võimalikke tekkivaid COVID-19 juhtumeid samal moel nagu nad ka seni teenistuses olevate ajateenijatega teinud on. 

Kaitseressursside ameti peadirektor Marlen Piskunovi sõnul on 2021. aasta esimese ajateenistusse mineva grupi kokku panemine olnud keeruline ja paljud kutsealused jätsid koroona tõttu terviseseisundi hindamisele tulemata. “Sellest olenemata suutsime tänu komisjonide töö ümberkorraldamisele tagada, et esmaspäeval ootame teenistusse sama palju noori, kui aasta tagasi samal ajal teenistusse asus,“ sõnas Piskunov.

Piskunovi sõnul võib seetõttu kindlalt öelda, et kevadel tehtud ümberkorraldused terviseseisundi hindamise korralduses olid õigustatud. “Tänu vastuvõtusüsteemi kellaajaliseks muutmisele ja ohutusnõuete rangele jälgimisele on komisjonid olnud järjepidevalt töös.“

Ajateenistusse kutsutakse kolm korda aastas. Järgmine kutsumine on 19.-21. juulil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi