Riigikogus läbis teisipäeval teise lugemise aktsiisiseaduse muudatus, mis näeb ette tubakavedeliku aktsiisi kogumise peatamise kaheks aastaks ning muudatuse eesmärk on ohjata piirikaubandust ja salaturgu.

“E-sigareti vedelike aktsiisi kogumise peatamine annab kaupmeestele võimaluse vähendada toodete hinda. See vähendab piirikaubandust ja salaturgu ning tarbijad saavad vajaliku kindlustunde, et nende ostetud tooted on turvalised, ” ütles riigikogu suitsuvaba Eesti toetusrühma esimees Tarmo Kruusimäe.

Tema sõnul saab esialgu ajutisena mõeldud muudatuse mõjusid hinnata kahe aasta pärast ning seejärel otsustada, kas aktsiiside langetamine õigustas ennast. “Kui meil õnnestub vähendada salaturu osakaalu ja samas pakkuda konkurentsivõimelisema hinnaga vähemkahjulikke alternatiive sigarettidele siis on see edulugu.”

Kruusimäe sõnul on Eesti pikaajaline rahvatervise eesmärk tubakakahjude vähendamine ning alternatiivsed vähemkahjulikud tooted pakuvad selleks head võimalust. “Eesti eeskujuks peaksid olema Lääne-Euroopa riigid, kellest mitmed on mõistnud, et alternatiivsed tooted pakuvad vähemkahjulikku aseainet traditsioonilisele sigaretile.”

Alates 2018. aastast on Eestis kehtinud tubakavedeliku aktsiis 0,2 eurot ühe milliliitri kohta. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni, Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Isamaa fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette peatada kaheks aastaks tubakavedeliku aktsiisi kogumine, mille eesmärgiks on ohjata piirikaubandust ja salaturgu ja tuua tarbijad tagasi legaalsete toodete juurde.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi