Eesti peaminister Jüri Ratas tegi videopöördumise koroonaviiruse kriisist ülesaamise teemal, edastas reede hilisõhtul valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Pöördumine ilmus muu hulgas valitsusjuhi kontol suhtlusvõrgustikus Facebook. BNS avaldab pöördumise teksti muutmata kujul.

Head Eestimaa inimesed!

Iga päevaga näeme üha rohkem, et oleme tervisekriisist kõigi meie ühiste pingutuste toel üle saamas. Nüüd seisavad meie ees sotsiaalsed ja majanduslikud väljakutsed.

Seega on käes aeg keskenduda tulevikule. Mõelda ja tegutseda selle nimel, et ehitada taas üles meie igapäevaelu, ilma ärevuseta koroonaviiruse pärast.

Selleks peame tegema mõned selged sammud.

Esiteks, peame hoidma viiruse kontrolli all. Oht nakatuda haigusesse, mille ravi või vaktsiini alles otsitakse, on küll väike, aga siiski endiselt olemas. Seepärast peame ka edaspidi olema oma käitumises hoolikad ja ettevaatlikud.

Teiseks, võtame palun sellest kriisist kaasa positiivsuse. Tervisekriis pakkus meile lisaks muredele ka palju seda, mille üle rõõmustada. Näiteks inimeste hoolivus oma lähedaste ja kaaslaste aitamisel. Senisest sagedamini kõlanud „aitäh“ ja „kuidas saan aidata?“ on andnud kinnitust meie ühiskonna tugevatest sidemetest. Peame selle tunde meeles.

Lisan siia veel nutikuse. Digitaalne õpe, mobiilne testimine, kiire reageerimine, targad muudatused ettevõtluses ja nii edasi – see kõik aitab meil jätkata tugevama ja tervema ühiskonnana.

Soovin südamest, et eelseisev nädalavahetus tooks meile kõigile häid mõtteid, mida kriisist tulevikku kaasa võtta.

Olge hoitud ja rõõmsad!

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi