Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi esimese Eri Klasi nimelise stipendiumi pälvib rahvusvaheliselt hinnatud koori- ja orkestrijuht Tõnu Kaljuste.

Esimese stipendiumi suuruseks on 10 000 eurot. Stipendiumiga käib kaasas spetsiaalselt kujundatud medal.

Tõnu Kaljuste on Eesti professionaalse koorikultuuri oluliseks tugisambaks ning Eesti kui kõrgetasemelise muusikariigi kuvandi üks loojatest maailmas. 1981. aastal asutas Tõnu Kaljuste Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja 1993. aastal Tallinna Kammerorkestri. Tema eestvedamisel said alguse mitu muusikaajalugu kujundavat koostööd heliloojate Veljo Tormise ja Arvo Pärdiga, kelle loomingut on ta tutvustanud paljudes maailma paikades, koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga.

Ajalukku minev saavutus on 2014. aasta Grammy-võit parima kooriesituse kategoorias Arvo Pärdi teose „Adam’s Lament“ eest. Aastatel 2010–2020 oli ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja dirigeerimisosakonna juhataja. Kaljuste on olnud veel Rootsi Raadio koori ja Madalmaade kammerkoori peadirigent. Alates 2004. aastast on Kaljuste tema enda asutatud projektiteatri Nargen Opera kunstiline juht. Tema eestvedamisel on 2006. aastast toimunud Nargenfestival.

„Eraldi väärib märkimist, et alates 2019. aasta sügisest jätkab Tõnu Kaljuste Eri Klasi tööd Tallinna Filharmoonias, olles selle kunstiline juht ja Tallinna Kammerorkestri peadirigent,”  ütles nõukogu esimees Olav Ehala. 

Esimese Eri Klasi stipendiumi pidulik üleandmine toimub Eesti Rahvuskultuuri Fondi 30. juubelikontserdil 19. juunil Pirita kloostri varemetes.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi