Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistused kahele hooldusfirma töötajale seoses 2016. aasta kevadel Tallinnas Kadriorus garaažiukse alla jäänud lapse surmaga.

Prokuratuur esitas süüdistuse garaažiust hooldanud firma töötajatele, kahele 33-aastasele mehele ning saatis kriminaalasja kohtusse.

2016. aasta 15. mail suri Tallinnas Kollasel tänaval 123-kilogrammise garaažiukse alla jäänud nelja-aastane laps. Kriminaalmenetluses selgitati välja, et garaažiukse tõstevedru oli purunenud ja uksel puudusid purunemiskaitsmed.

Menetlust juhtiva prokuröri Diana Helila sõnul oli tegemist keerulise uurimisega. “Prokuratuur leiab, et hoolsuskohustust rikkusid 2015. aasta septembris hooldustöid teinud töötajad, sest jätsid kontrollimata ning märkamata, kas garaažiukse mehhanismil on kukkumisvastane kaitse paigaldatud ning kas see on töökorras. Omades tehnilisi eriteadmisi garaažiuste toimimisest, paigaldamisest ja hooldamisest, oleksid nad tähelepaneliku ja kohusetundlikuma suhtumise korral pidanud ette nägema, et kui garaažiukse mehhanismil kukkumisvastane kaitse puudub või on katki, võib nii raske garaažiuks vedru purunemisel alla kukkuda ning seada ohtu inimelud,” selgitas Helila.

“Enne õnnetust ilmnes garaažiuksel rike ning ühistu tellis selle parandamise. Kahjuks juhtus enne raskeimate tagajärgedega õnnetus, mis nõudis väikelapse elu. Uksel puudus purunemiskaitse, mis oleks pidanud välistama ukse kukkumise,” ütles Helila. Prokuratuuri hinnangul ei ole võimalik kuritegu ette heita korteriühistule või selle esimehele, sest saades info, et garaažiuks tõrgub, asus ühistu korraldama ukse parandamist.

Kaht hooldustöid teinud töötajat süüdistatakse oma tegevusetusega surma põhjustamises ettevaatamatusest. Kohtueelse uurimise viis läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo.

1 kommentaar

  1. Tere
    Palun tehke endale selgeks, kus algab ja lõpeb Kadriorg. Balti jaam Teie arusaamiste järgi on Kadrioru keskus.

    Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistused kahele hooldusfirma töötajale seoses 2016. aasta kevadel Tallinnas Kadriorus garaažiukse alla jäänud lapse
    V. V.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi