Eesti haiglaid ootavad ees suured muutused, kuna aina enam inimesi kolib Harju- ja Tartumaale.

Nii on tekkinud olukord, kus maakonnahaiglates napib nii arste kui ka patsiente.

20 aasta eest vapustas Eesti tervishoidu rootslaste soovitusel läbiviidud radikaalne haiglareform. Nüüd on ettevalmistamisel uus, sest rahvastikuprognooside kohaselt jääb elanikke vähemaks kõikjal, välja arvatud Harjumaa ja Tartu ümbruses.

“See seab omad piirid, kui palju inimesi arstiabi vajab ja kui palju me saame arstiabi osutada, sest arstiabi tänapäeval nõuab teatud mahte ja teatud aparatuuri, mida igale poole ei ole võimalik edastada,” selgitas haiglavõrgu arengukava projekti juht Jaanus Pikani.

Tema sõnul pole Eestis puudu mitte niivõrd arstidest kui patsientidest. Arsti kvalifikatsiooni säilimiseks peab tal olema piisavalt tööd, aga juba praegu on Eestis kaheksa haiglat, mille teeninduspiirkonnas on 20 000 inimest.

Haiglajuhid ja tervishoiueksperdid arutasid neljapäeval, milliseid muudatusi tuleks Eesti haiglates teha järgmise paarikümne aasta jooksul. Milliseid muudatusi haiglavõrgus tehakse, on Pikani sõnul veel vara öelda. Aga uuendused ei saa piirduda ainult haiglate ümberkorraldamisega.

“Mis tõenäoliselt peaks juhtuma, on see, et meie eriarstiabi läheb võib-olla veelgi kvaliteetsemaks. Samas meil esmatasandil mitte ainult arstide, vaid ka muude tervishoiuspetsialistide hulk ja kättesaadavus peaks paranema,” rääkis Pikani.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi