Kaubanduse taasavamine rahvakogunemisi kaasa ei toonud, edastas reedel pressiteates Eesti Kaupmeeste Liit.

Esmaspäevast, 3. maist on Eestis kaubandus taas avatud. Kaupmeeste Liit tänab ostlejaid, kes on käitunud vastutustundlikult ja kauplusi, kes pidasid kinni kokkulepitud eneseregulatsioonist.

“Avamine läks rahulikult. Esmaspäeval oli veidi suurem külastajate arv, tõenäoliselt seoses edasilükatud ostude tegemise sooviga nii kiirelt kui võimalik. Aga alates teisipäevast on kliendivoog väiksemaks jäänud ning tulevast nädalast ootame täiendavat külastuste langust,” ütles Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. “Näha on, et kliendid teevad oste, mida on kuu-kaks edasi lükatud. Seda on tunda eriti jalatsipoodides, sporditarvete poodides ja ehituspoodides.”

Kaubanduskeskustes ei tekkinud probleeme 25 protsendi täituvuse nõudega, ehkki kohati tekkis väiksemate poodide uste taha või toitlustuskohtade juurde kaasaostuks järjekordi, kus hajutatust tagasid turvatöötajad ja klienditeenindajad. Samuti on  viimastel kuudel oluliselt paranenud klientide harjumus ja valmisolek kanda maski ning sellel teemal tõsiseid konfliktsituatsioone taasavamisnädalal ei olnud. Jätkuvalt on kauplustes ja kaubanduskeskustes suletud istumis- ja mängualad ning seetõttu ei toimu seal tänasel päeval ajaveetmist.

“Tänan kõiki ostlejaid ja kaupmehi vastutustundliku käitumise eest. Kuna näeme, et mõlemad osapooled täidavad ohutuse ja Kaupmeeste Liidu vabatahtliku eneseregulatsiooni nõudeid, siis nakkusohu vähenedes ja vaktsineeritute osakaalu suurenedes võiks kaaluda 25 protsendi täituvuse nõude leevendamist 50 protsendile,” ütles Peil.

Suured kaubanduskeskused on ühed paremini ventileeritud ruumid Eestis. Iga külastaja kohta on põrandapinda 25-50 m2 ka tipptunni ajal. Kaubandusvaldkonnas töötab enam kui 72 000 inimest ehk iga üheksas töötav inimene Eestis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi