Tartu maakohus lükkas reedel edasi esmaspäeval algama pidanud kohtuprotsessi Tartu endise abilinnapea ja ettevõtja Kajar Lemberi ning veel 17 süüdistatava üle.

Kohus lükkas esimese istungi edasi kohtust mittetulenevatel põhjustel ning määras uueks istungi ajaks 22. mai. 

Maakohtu menetluses on majandusalaste, ametialaste ja varavastaste kuritegudega seotud kriminaalasi, kus süüdistatavateks on 10 inimest ja kaheksa äriühingut.

Kriminaalasja arutamise alguseks määrati 18. mai, kuid reede pärastlõunal esitas kolme süüdistatava kaitsja taotluse 18. maiks planeeritud kohtuistungi edasilükkamiseks ning esitas kohtule vastava tõendid, et tal ei ole füüsiliselt ega ka virtuaalseid kanaleid kasutades võimalik kohtuistungil osaleda.

“Kuna kaitsja osalemine 18. maiks planeeritud kohtuistungist on takistatud, tuleb vastavalt kriminaalmenetluse seadustikule istung edasi lükata,” ütles kohtunik Raina Pärn.

“Kahjuks ei olnud kohtul võimalik kõrvalejäävat kaitsjat ega nende advokaadibüroost samas protsessis osalevat teist kaitsjat täna enam telefoni ega e-kirja teel kätte saada, et arutada asenduskaitsja leidmist. Kohus tegeleb selle küsimusega uuel nädalal edasi, et kohtuistungid ning kriminaalasja arutamine saaks toimuda plaanipäraselt,” lisas kohtunik.

2014. aastal käivitatud kriminaaluurimisest sai Lember ise teada alles 2016. aasta mais, mil ta Tartu raekojas korruptsioonikuritegudes kahtlustatuna kinni peeti ja pärast läbiotsimist arestimajja toimetati. Trellide tagant pääses ta välja järgmisel päeval.

Lemberile esitatud süüdistus käsitleb üheksa eurot maksnud juukselõikust ning linnavalitsuse Roosi tänava äärsete kinnistute korrastamishanget puudutavat otsust, mille üle hääletamisest oleks pidanud toonane abilinnapea end taandama, sest tal olid süüdistuse kohaselt ühe sealse krundiga seotud ärihuvid.

Suurem osa süüdistusest puudutab soodustuskelmuse paragrahve. Prokuratuuri arvates on Lemberiga seotud ettevõtted petnud maaelutoetusi jagavalt põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) välja 1,8 miljonit eurot toetusi.

Süüdistuses seisab muu hulgas, et süüdistatavad taotlesid aastatel 2006– 2015 pettuse teel ettevõtluse arendamise sihtasutuselt ja RRIA-lt toetusi, et soodustada mitme inimese ja äriühingu majandustegevust või saada võimalus toetust eesmärgipäratult kasutada.

Kajar Lember on kuritegusid kategooriliselt eitanud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi