Lääne-Tallinna keskhaigla lükkab ümber sotsiaalmeedias ringleva video tühjast koroonaosakonnast, kinnitades, et tegemist on pahatahtliku sooviga levitada moonutatud infot.

Sotsiaalmeedias levib video, mis näitab Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliiniku tühja korrust, väites, et koroonaosakonnad seisavad tühjalt. Haigla kinnitab aga, et videos näidatud teisel korrusel ei viibi patsiente, sest haiglas ei ole piisavalt personali, kellega osakond mehitada.

“Oleme korduvalt rõhutanud, et patsiente ei ravi mitte palat ja voodikoht, vaid personal. Nakkuskliiniku teine korrus on ruumide poolest valmisolekus patsiente vastu võtma, kuid korruse avamiseks peame veelgi piirama plaanilist ravitööd, et kaasata teistest osakondadest personali Covid-patsientide raviks,” selgitas Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov. “Tegemist on kellegi pahatahtliku sooviga näidata praegust olukorda moonutatult, justkui Covid-19 haigust meie ühiskonnas poleks ja justkui haiglad seisaksid tühjana. Haiglatöötajatena soovime, et see oleks nii, kuid paraku ei vasta see tõele. Kogu Eesti meditsiinisüsteem on väga lähedal katastroofile, sest haiglaravi vajavate Covid-patsientide arv on aina suurenemas. Kui olukord ei parane, tuleb lähiajal peatada kogu plaaniline ravitöö haiglates.”

Keskhaigla juht kinnitas, et lähiajal avatakse koroonapatsientide raviks ka nakkuskliinikus praegu reservis olev teine korrus, sest koroonapatsientide suure arvu tõttu on vaja haigla ravivõimekust suurendada. Osakond mehitatakse plaani kohaselt närvihaiguste kliiniku, naistekliiniku ja õendusabikliiniku personaliga.

Pühapäevahommikuse seisuga viibib Lääne-Tallinna keskhaiglas kokku 92 koroonapatsienti. Neist 57 viibib nakkuskliinikus, kus on koroonapatsientide jaoks avatud 60 voodikohta. Lisaks on avatud kaks täiendavat koroonaosakonda kõrvalasuvas meremeeste haigla hoones.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi